Jautājums

Par kādu tēmu jums visvairāk pietrūkst labu grāmatu:

Ideju grāmata - Zoldnera izdevniecība

Piesakies ZOLDNERA izdevniecības jaunumiem

Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā parādītās rakstzīmes.

IDEJA # 10: Lielākā daļa cilvēku tic 3 mītiem, kas nosaka visu viņu dzīvi

Gadu gaitā lielākā daļa no mums ir sākuši ticēt trim mītiem, kurus mūsu vecāki sauca par īstenību, kurus atkārtoja mūsu skolotāji un kurus šodien mēs vienā vai citā formā dzirdam no saviem priekšniekiem. Šie mīti ir tik ļoti iesakņojušies mūsu dzīvē, ka kļuvuši par tās vadošajiem principiem, kurus mēs tagad nododam tālāk saviem bērniem, studentiem un darbiniekiem un, to darot, jūtamies apmierināti ar sevi.

 

1.mīts: ar gadiem mūsu personība mainās.

Patiesība: ar gadiem jūs vēl vairāk kļūstat par to, kas jau esat. (Jūsu vērtības, prasmes, jūsu pašapziņa un daži no jūsu uzvedības modeļiem var mainīties. Taču jūsu personības dominējošie aspekti paliks tie paši.)

 

2.mīts: jūs visvairāk varat pilnveidoties tajās jomās, kas ir jūsu vājākās puses.

Patiesība: jūs visvairāk varat pilnveidoties tajās jomās, kas ir jūsu stiprākās puses. (Viszinātkārākais, visenerģiskākais, visradošākais un visatvērtākais jaunām zināšanām jūs varat būt tajās jomās, kas ir jūsu stiprās puses.)

 

3.mīts: labs komandas biedrs tās labā dara visu, kas vien nepieciešams.

Patiesība: labs komandas biedrs apzinīgi un brīvprātīgi lielākajā daļā darba laika liek lietā savas stiprās puses komandas labā. (Labam komandas biedram nav jābūt vispusīgam. Laba komanda ir vispusīga tieši tāpēc, ka katrs atsevišķs tās dalībnieks tāds nav.) (Markuss Bakingems, 6 SOĻI CEĻĀ UZ IZCILIEM REZULTĀTIEM: Nosaki savas stiprās puses un liec tās lietā)